IDNLearn.com is your go-to resource for finding precise and accurate answers. Ask your questions and receive comprehensive and trustworthy answers from our experienced community of professionals.

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls


Sagot :

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Thank you for trusting IDNLearn.com with your questions. Visit us again for clear, concise, and accurate answers.